Endelig resultat rasespesial 17. oktober 2020

Dommer: Espeland, Børge

 

 

 

BIS

Dachshund Strihåret

C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17-18 FIV-16 AMSV-18 Absint Av Larhjelm

E: Lars Hjelmtvedt, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand

O: Lars Hjelmtvedt, 3089 Holmestrand

(INT NORD FI UCH N VCH NV-13-17 Visvas Av Larhjelm - N SE UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

 

BIS 2

Dvergdachshund Korthåret

N SE DK UCH NJV-16 SE JV-16 DKJV-16 NV-17-18 NORDV-18-19 Minstemann's Jeanne D'arc

E: Anita Solberg, Åge Solberg

O: Anita Solberg, Solberg Åge, 1455 Nordre Frogn

(N SE DK UCH Minidogland Yandex - Minstemann's Made For Fun)

 

BIS3

Dachshund Langhåret

N DK UCH Apoletano's A Touch Of Bob

E: Bjørg Brenne, Olav Bjaalands Gate 7, 3675 Notodden

O: Bjørg Brenne, 3675 Notodden

(CIB NORD UCH NORDV-09-11-14 Örnbergets Amigo - N FI DK SE UCH HEW-14 Sensatsia Pitera Hanna Montana)

 

BIS4

Dvergdachshund Strihåret

C.I.B. NORD NORDIC UCH NJV-15 DKJV-15 NV-16-17 KBHV-17 DKV-17-19 NORDV-18 NV-19-20 Wervest's Ty

E: Vera Vestby, Dalen, Linnskauveien, 1455 Nordre Frogn

O: Vera Vestby, 1455 Nordre Frogn

(INT NORD HR FI SLO ROGR UCH Wervest's Winn - DK RU UA LV LI BY CH N UCH Mariss Zateynitsa)

 

 

 

BIS5

Kanindachshund Korthåret

NJV-19 NORDJV-19 Minstemann's Lukas

E: Anita Solberg, Åge Solberg

O: Anita Solberg, Solberg Åge, 1455 Nordre Frogn

(Minstemann's Uk Frankie's Legacy - NORDJV-17 N DK SE UCH Minstemann's Red Rouge)

 

BIS6

Dvergdachshund Langhåret

NJV-19 NV-20 Gilbert Av Rustbøle

E: Svein Nordang

O: Svein Nordang, Højdahl Inger Marie, 0678 Oslo

(N VCH N UCH Storfoten's Ivan - N UCH Ylva Av Rustbøle)

 

BIS7

Dachshund Korthåret

N UCH Pediculus Bodil

E: Hilde Ro

O: Kirsten Næss, 2411 Elverum

(Elizabeths Aquamarine - N UCH NV-16 Pediculus Pina Colada)

 

BIS8

Kanindachshund Langhåret

N UCH Fla-Go-Line's Alma

E: Unni Kongelf

O: Unni Kongelf, Flatin Bjørg Halldis, 3261 Larvik

(C.I.B NORD FI UCH Lilla Farsbo's Magicales Ego - INT NORD UCH DKV-11 DKV-12 Fla-Go-Line's Ville Lille Anny)

 

BIS Valp

Dvergdachshund Korthåret

Minstemann's Vici

E: Anita Solberg, Åge Solberg

O: Anita Solberg, Solberg Åge, 1455 Nordre Frogn

(N DK UCH NV-19 NV-20 Black Boots Wine And Dine - N SE DK UCH NJV-16 SE JV-16 Minstemann's Jeanne D'arc)

 

Beste Avlsklasse Hannhund

INT NORD FI UCH N VCH NV-13-17 NORDV-14 DKV-17 NVV-19- NORDVV-19 NV-20 NVV-20 Visvas Av Larhjelm

E: Pernille Saltnes

O: Lars Hjelmtvedt, 3089 Holmestrand

(N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

 

Beste Oppdretterklasse

Larhjelm E: Lars Hjelmtvedt, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand